Biznes strefa


Prowadzenie biznesów rodzinnych jest popularne. Członkowie rodzin często wchodzą ze sobą w układy i decydują się na wspólną działalność. Czasami problemem jest wybór dziedziny, w którym warto jest zaistnieć. Dlatego wcześniej warto jest opracować plan. Biznes rodzinny gwarantuje zatrudnienie członkom rodziny. Co stanowi ogromny atut, szczególnie w okresie kryzysowym. Firma przechodzi z rąk do rąk. Po rodzicach dziedziczą je następnie pokolenie. I dzięki temu niektóre rodzinny biznesy istnieją na rynku już kilkadziesiąt jak nie setki lat. Jest to piękna tradycja. A także ciekawy sposób na życie. Dzielenie czasu z rodziną nie tylko w domu, ale też w firmie ma swoje zalety. Choć wielu widzi w tym również wady. Biznes można założyć w różnych branżach. Warto jest wybrać tą, która pokrywa się z naszymi umiejętnościami, wiedzą albo wykształceniem. Wówczas wzrastają szanse na odniesienie sukcesu. Firma stanowi dorobek życia wielu osób. Dla niej poświęcili czas i decydowali się rezygnować z innych przyjemności.

Wartość funduszy w 1995 r. osiągnęła 43% produktu krajowego brutto i przewiduje się, że w 2020 r. osiągnie 134%. Sposób lokowania został ściśle określony. Od 1985 r. stopniowo zezwolono na lokaty w akcje, od 1992 r. w nieruchomości, a od 1995 r. za granicą. W przypadku uzyskania niższej stopy zwrotu niż 50% przeciętnej lub o 2 punkty procentowe poniżej przeciętnej, gdy jest wyższa, różnicę obowiązany jest pokryć dany fundusz ze swoich środków rezerwowych. W pierwszych latach funkcjonowania nowego systemu stopa zwrotu była bardzo wysoka, gdyż fundusze zostały wyposażone w akcje prywatyzowanych przedsiębiorstw po zaniżonej cenie. Po zakończeniu prywatyzacji stopa zwrotu uległa obniżeniu. W rzeczywistości w latach 1995 i 1996 fundusze miały przeciętnie ujemną stopę zwrotu. Realna wartość wkładów spadła. Koszty administracyjne funduszy początkowo były wysokie – w 1984 r. 90% zebranych składek, dziesięć lat później – 10%. W tym systemie państwo gwarantuje najbiedniejszym minimalną emeryturę przy udokumentowaniu 20 lat składkowych i dopłaca brakującą różnicę, w przypadku gdy jej wysokość wynikająca z opłaconych składek jest zbyt niska. Minimalna emerytura podlega waloryzacji. W 1997 r. wynosiła ona 25% przeciętnej płacy i 75% płacy minimalnej. Zagwarantowanie tak niskiej emerytury nie motywuje osób mało zarabiających lub narażonych na brak ciągłości zatrudnienia do opłacania składek. Dla tej grupy emerytura staje się typowym zryczałtowanym świadczeniem zaopatrzeniowym obciążającym budżet państwa, charakterystycznym dla systemów anglosaskich.

Żeby nie było nasze oszczędności nie przewróciły nam w głowie, każdy oszczędzający swoje pieniądze w banku na lokatach, obligacjach, w papierach wartościowych, zobowiązany jest do podzielenia się swoich dochodem z fiskusem. Podatek wprowadzony przez jednego z naszych ministrów finansów, Marka Belkę, obejmuje odsetki od wkładów oszczędnościowych i środków na rachunkach bankowych, odsetki od papierów wartościowych, odsetki od pożyczek, odsetki od dywidend, udziałów w zyskach. Jeżeli odsprzedamy z zyskiem nasze akcje, obligacje, papiery wartościowe, kontrakty terminowe – od zysku także musimy wymagane przez fiskusa kwoty. Na całe szczęście, sprawami odprowadzenia podatku zajmuje się bank lub fundusze powiernicze, nie musimy sami załatwiać żadnych formalności. Czy podatek Belki można w jakiś sposób ominąć? Banki i fundusze opracowywały różne metody, jedną z nich są fundusze tzw. parasolowe, dzięki którym przenosząc swoje pieniądze nie płacimy podatku Belki. Fundusze, mające strategię polegającą na inwestowaniu pieniędzy klientów w obligacje, akcje, bony skarbowe, dysponują naszymi pieniędzmi, chcąc je z zyskiem inwestować. Dlatego często zmieniają one swoje miejsce. Podatek płacony jest na samym końcu, po zakończeniu inwestycji.

Gdyby nie kredyty oferowane przez instytucje finansowe, takie jak banki, trudno byłoby wyobrazić sobie normalne życie i funkcjonowanie w nowoczesnym i postępowym dwudziestym pierwszym wieku. Jak bowiem wiadomo, wiele osób znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, z której jedynym wyjściem jest wzięcie kredytu. Są w naszym kraju takie osoby, które naprawdę nie mają żadnej innej racjonalnej opcji i możliwości. Na szczęście wiele banków takie wsparcie finansowe obywatelom oferuje. Jak pokazują niedawno przeprowadzone przez fachowców badania, modne są zwłaszcza kredyty nieruchomościowe, o które ubiega się z roku na rok coraz więcej współcześnie żyjących obywateli. Nie ma się co temu jednak zbytnio dziwić – w końcu to często jedyna opcja umożliwiająca nabycie swojej własnej nieruchomości, takiej jak dom czy też mieszkanie. Ażeby jednak taką pomoc finansową od banku otrzymać, trzeba spełnić wszelkie wymagania stawiane potencjalnym kredytobiorcom. Nie każdy bowiem taki kredyt otrzymuje. To byłoby bowiem za proste i zbyt ryzykowne dla banku.

Odpowiednia inwestycja to podstawa tego, aby zarobić i przede wszystkim uchronić się przed stratą inwestowanych pieniędzy. Bardzo dobrą i bezpieczną inwestycją, jest inwestycja w nieruchomości. Coraz więcej biznesmenów inwestuje w ten rynek, ponieważ nieruchomości z roku na rok drożeją. Najważniejsze w tej inwestycji jest to, że nieruchomość zawsze będzie warta to, ile w nią zainwestowaliśmy. Nie ma raczej możliwości, żeby stracić na nieruchomości olbrzymie pieniądze. Inwestycje opierają się zatem na domach mieszkalnych, czy na powierzchniach handlowych wyznaczonych np. w galeriach handlowych czy dużych biurowcach. Bardzo często inwestorzy, pieniądze przeznaczają na kupowanie mieszkań, które następnie mogą wynajmować przez kilka lat, aby następnie je sprzedać. Oczywiście inwestycja w ten segment rynku, to bardzo kosztowna sprawa. Zazwyczaj są to inwestycje rzędu kilkuset tysięcy, lub nawet kilku milionów złotych. Nie wspominając już o wielkich biurowcach czy wieżowcach, wartych kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów.


Biznes strefa splata obecnych zobowiazan cechy kredytu konsolidacyjnego zabezpieczenia innego typu ubezpieczenie kredytu udzielanie pozyczek hipotecznych m 2 m 3 m 4 m 5 m 20 meritum bankier pozyczka hipoteczna kredyt budowlano hipoteczny kredyt hipoteczny jako pozyczka wlasne mieszkanie banki samochodowe jak kredyt konsolidacyjny pomaga wyjsc ze spirali kredytowej windykacja twarda i miekka karty kredytowe najwazniejsze informacje konto bankowe kalkulatory kredytowe w internecie dlaczego tak wielu traci na forexie polepszenie swojej sytuacji finansowej kredyty dla otwierajacych firme szczegolne zalety kredytu hipotecznego co robi nierozwazny inwestor m 6 wybor platformy do inwestowania chcesz dostac szybko kredyt hipoteczny kredyty dla zadluzonych kredyty inwestycyjne dla firm finansowanie nowych projektow m 7 funkcja kontrolna budzetu funkcje polityczne budzetu funkcja ustrojowa budzetu pieniadze dla przedsiebiorcow prowadzenie wlasnej firmy m 19 m 16 m 17 m 18 meritum bankier m 2 meritum bankier m 3 meritum bankier m 4 meritum bankier m 5 meritum bankier m 20 popularny sektor e biznesu w internecie latwiej konkurencja w biznesie sklep z winami zatrudnianie osob niepelnosprawnych m 8 dotacje unijne sklep z zabawkami atmosfera w pracy zloto dla bogatych nepotyzm m 9 funkcje budzetu panstwa jakie funkcje budzetu funkcja fiskalna budzetu podzial dochodow budzetowych funkcje ekonomiczne budzetu korzystnie ulokowac gotowke biznes w sieci rynek pieniezny kredyty mieszkaniowe zdolnosc kredytowa m 15 m 14 szybki kredyt kupno samochodu kredyt hipoteczny szybka pozyczka bankowa pomoc proste rozwiazanie udany start kuszenie kredytem dochody budzetowe panstwa cecha planowosci budzetu meritum bankier m 6 meritum bankier m 7 meritum bankier m 19 meritum bankier m 16 meritum bankier m 17 meritum bankier m 18 nbp zakaz walka ludzi trockizm garnitur m 10 ryzyko wpisane w prowadzenie firmy inwestowanie w odpowiednich ludzi wcielenie oryginalnej reklamy biznes a reklama i internet motywowanie zalogi i pracownikow m 11 reklama dzwignia handlu zycie na kredyt karty kredytowe kredyt chwilowy korzystne ubezpieczenie samochodu m 13 ekonomista w przedsiebiorstwie marzenie przyszlosci rodzaje kredytow funkcja kredytu zadanie kredytu m 12 meritum bankier m 8 meritum bankier m 9 meritum bankier m 15 meritum bankier m 14 poszukiwanie wspolnika do biznesu osobowosc biznesmana lub bizneswoman nowa odslona biznesu inwestowanie w nauke o biznesie pomysly na kobiecy biznes biznes rodzinny i dziedzina dzialalnosci fundusze w chile podatek belki kredyty nieruchomosciowe inwestycja w nieruchomosc rozwiazanie sytuacji finansowej tanie prowadzenie firmy rozliczenia rachunkow dla firm polska ekonomia granica ekonomiczne budowanie domu wazna spoleczna odpowiedzialnosc biznesu pomoc doradcy biznesowego kryzys finansowy wiek a kredyt kredyt mieszkaniowy meritum bankier m 10 meritum bankier m 11 meritum bankier m 13 meritum bankier m 12