Biznes strefa


Spirala kredytowa jest cichym zabójcom domowych budżetów. Wszystko przez ciągnące się, bezustanne zaciąganie kredytów tylko po to aby spłacić poprzednie. Taki proceder wydawałby się logicznym z uwagi na to, iż spłacając jeden kredyt, przed czasem , dostajemy zwrot z ubezpieczenia , co stanowi duży zastrzyk gotówki. Takie pieniądze mogą być znów przeznaczone na pokrycie tego , który miał nam spłacić poprzedni. Wszystko jest ładne i czytelne dopóki możemy zaciągnąć jeszcze jeden kredyt. W przypadku kiedy wzięliśmy w sklepie kredyt ratalny na zakup towaru, do tego posiadamy kartę kredytową, z której lubimy korzystać, bo niewielkie wydatki wydają się nam błahą, szybko rozwiązywalną sprawą, możemy narazić się na zmniejszenie naszej wiarygodności kredytowej i płynności finansowej. Po pewnym czasie przekraczamy tę cienką linię i wpadamy w pułapkę pętli kredytowej. Bojąc się odbierać telefony z banku, bo już nie wiemy co im powiedzieć brniemy dalej aż do procedury windykacyjnej, z egzekucją komorniczą włącznie. Straty są ogromne i dla nas, ale i dla banków, dlatego te drugie stworzyły produkt o nazwie kredyt konsolidacyjny. Choć skierowany jest on głównie dla klientów bez problemów kredytowych po to by zwiększyć komfort z korzystania z usług banków, to coraz często przedstawia się go tym, którzy wpadli w spiralę kredytową. Kredyt konsolidacyjny pozwala na ujednolicenie wszystkich wcześniejszych zobowiązań w jeden tańszy, bo o niższym oprocentowaniu i dłuższym okresie spłaty kredyt o niższych ratach miesięcznych niż suma wszystkich rat z poprzednich kredytów. Niestety jeśli nasze zadłużenie przekroczy poziom jaki pozwoli nam na skorzystanie z takiej formy ratunku pozostaje nam egzekucja komornicza lub upadłość konsumencka.

Współczesne metody windykacyjne, a wiec dochodzenie własności za pomocą środków przewidzianych przez prawo są bardzo skuteczne. Dzięki Kodeksowi Cywilnemu każdy może żądać własności wykorzystując do tego sądy. Wydawałoby się, że banki, które zawierają najwięcej umów dzięki, którym udzielane są kredyty wspierające finansowo osoby prawne czy fizyczne, powinny korzystać często z takich środków, kiedy dochodzi do naruszenia umowy. Jednak tak nie jest, dlaczego? Otóż postępowanie sądowe jest kosztowne, nawet w przypadku rozprawy pewnej, należy wnieść odpowiednią sumę, a to oraz czas jaki upływa do podjęcia decyzji o egzekucji jest niekorzystne. Banki stosują dwie metody do egzekwowania długów, czasami także korzystają z usług wyspecjalizowanych firm windykacyjnych. Jakie to metody:

– Windykacja miękka. Stosowana głównie w przypadku osób, które nie wpłaciły na czas raty kredytu. Windykatorzy, kontaktują się z klientem najczęściej telefonicznie i przypominają w bardzo miły i uprzejmy sposób o zaległej racie. Wysyłane mogą też być pisma oraz ostrzeżenia o wpisie do rejestru BIG.
– Windykacja twarda. Kiedy klient zwleka ze spłatą kilku rat, do tego nie okazuje żadnej chęci do współpracy wyciągane są ciężkie działa. Jakie?

1. Najczęściej zgodnie z umową nie spłacenie dwóch rat kredytu, może skutkować rozwiązaniem umowy kredytowej, a to wiąże się z wezwaniem do spłacenia bezzwłocznie całości kredytu.
2. Kolejnym krokiem jest wpisanie delikwenta do rejestru BIG, wiąże się to z wielkimi trudnościami z jakąkolwiek pomocą finansową ze strony banków
3. Dodatkowo wykorzystywanie są windykatorzy terenowi jeżdżący po klientach i przeprowadzający rozmowy
4. Nie zawsze twarda windykacja prowadzi do postępowania sądownego, jednak w przypadku, kiedy inne środki zawodzą następuje skierowanie do sądu, a w rezultacie egzekucja komornicza

Posiadając kartę kredytową jesteśmy pewniejsi, że w nagłej chwili, gdy potrzebna będzie dodatkowa gotówka, będziemy ją mieli. Możliwości jakie dają nam karty kredytowe są nieograniczone, a raczej ograniczone limitem na niej, jednak ciąży na nas wielka odpowiedzialność, gdyż tak wygodny środek płatniczy posiada wiele wad, na które musimy zwracać uwagę tak przy wyborze jak i użytkowaniu. Są nimi:
– Oprocentowanie karty kredytowej. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze karty kredytowej jest jej roczne oprocentowanie. Jeśli wiemy, że będziemy zaciągać kredyt na karcie i nie zwrócimy kwoty pobranej w okresie grace period, musimy przeanalizować wiele ofert patrząc przede wszystkim na ich oprocentowanie a te może być różne w zależności od typu i limitu. Ci którzy mają większy limit, a wiec mają większe zabezpieczenie, dostają również lepsze warunki spłaty. Oprocentowanie takich kart i tak jest wyższe od zwykłego kredytu. Jest ono także zależne od opłat związanych z użytkowaniem.
– Opłata za wydanie i użytkowanie. Karty kredytowe nie są powiązane bezpośrednio z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym, można więc mieć ich wiele jedyną barierą jest koszt użytkowania. Dla tych, którzy myślą o karcie kredytowej, jako o czymś „w razie czego”, przedstawia się oferty z niskimi kwotami użytkowania, jednak oprocentowanie kredytów jest znacznie wyższe od przeciętnej tworząc nie raz granice zaporową, odstraszającą od zaciągania kredytu na karcie.
– Kary. Zdarza się że przy niskich limitach przekroczona zostanie granica nałożona na kartę. Z uwagi na datę księgowania płatności przez sklepy i usługodawców, mogącą być kilka dni po dokonanym zakupie, zdarza się że suma wszystkich transakcji przekroczy ten limit. Bank wtedy nalicza bardzo wysokie kary a karta zostaje zablokowana do uregulowania płatności. To samo dzieję się za opóźnienie w spłacie, te obłożone są karami większymi aniżeli opłaty za użytkowanie roczne karty.
– Ubezpieczenie. Coraz częściej reklamowane są karty kredytowe wystawiane bezpłatnie, jednak koszty poniesione przez bank muszą być zrekompensowane,. Dzieje się to najczęściej przy ubezpieczeniu karty. Wysokość takiego jest różna, zależna od banku, nie mniej warto mieć ubezpieczoną kartę z uwagi na odpowiedzialność w przypadku jej utraty, bądź kradzieży. W tym przypadku posiadacz odpowiedzialny jest za spłatę transakcji do 150 euro, a więc nie mało. Jeśli nie chcemy być sponsorem czyjegoś drogiego ciuchu czy podobnej rzeczy ubezpieczmy kartę kredytową.

Wybór banku, który miałby opiekować się naszymi pieniędzmi jest rzeczą bardziej skomplikowaną niżby się to na wstępie wydawało. Problem polega na ogromie ofert jakie udostępniają nam banki, a więc na przysłowiowej klęsce urodzaju. Zalewają nas fale propozycji z radia, telewizji czy internetu. Banki dla każdego nowego klienta oferują nawet przeróżnego rodzaju prezenty, byle tylko ten wybrał ich oddział. Jednak przy wyborze konta należy kierować się kilkoma podstawowymi zasadni, mianowicie:
– koszty użytkowanie. Opłaty związane z prowadzeniem rachunku bankowego są różnie naliczane i opisane są w umowie. W ich skład wchodzą opłaty z tytułu posiadania rachunku, używania kart płatniczych, przelewów itd. Itd. Im mniejsze te opłaty tym lepiej, czasami zdarza się brak takich opłat, warunkiem jest dokonywanie transakcji.
– ilość oddziałów oraz ich bliskość. Nie bez powodów wybiera się bank który jest blisko. To że możliwe jest prowadzenie operacji przez internet to jedno, jednak czasami należy zmienić jakieś dane, dokonać weryfikacji, czy wykonać jakąś czynność bezpośrednio w placówce banku, wtedy musimy się do niego udać. Im więc placówek tym wygodniejsze jest korzystanie z płatności będąc w podróży.
– ilość bezpłatnych bankomatów. Banki korzystają z różnych zewnętrznych firm obsługujących bankomaty. Na podstawie umowy banku z taką firmą , klienci mogą korzystać z bankomatu nieodpłatnie. Banki posiadające znaczną ilość takich maszyn rozsianych po całej Polsce są atrakcyjniejszymi.
– płatności internetowe. Możliwość płacenia kartą, niekoniecznie kredytową, w internecie upraszcza procedury związane z kupnem przez internet. Banki oferujące takie możliwości nie tylko staja się interesujące, ale przede wszystkim user-friendly.

W sieci znajdziemy wiele ciekawych aplikacji, które mogą nam nie tylko pomóc ocenić stan naszej kondycji finansowej, ale również policzyć raty przykładowego kredytu. Zazwyczaj takowe możemy znaleźć na stronach poszczególnych banków i mają one charakter poglądowy, tak więc nie można im bezgranicznie wierzyć, ponieważ wpływ na decyzję o przyznaniu kredytu ma również szereg innych czynników, których takowy kalkulator wcale nie uwzględnia. Stanowi on natomiast bardzo dobrą podstawę do tego, aby zobaczyć jak wyglądało by spłacanie przez nas kredytu przy danych zarobkach i rozłożeniu rat. Dzięki temu możemy w szybki sposób ocenić swoje możliwości co do jego spłacania. Wiele osób niestety nie do końca podejmuje przemyślane decyzje donośnie kredytów,
wpędzając się tym samym w jeszcze większe długi, które próbują potem spłacić kolejnymi kredytami. Tak naprawdę jest to droga bez powrotu i trzeba takowych sytuacji jak najbardziej unikać, aby nie zagnać siew naprawdę duże kłopoty finansowe, bowiem stamtąd trudno wyjść.


Biznes strefa splata obecnych zobowiazan cechy kredytu konsolidacyjnego zabezpieczenia innego typu ubezpieczenie kredytu udzielanie pozyczek hipotecznych m 2 m 3 m 4 m 5 m 20 meritum bankier pozyczka hipoteczna kredyt budowlano hipoteczny kredyt hipoteczny jako pozyczka wlasne mieszkanie banki samochodowe jak kredyt konsolidacyjny pomaga wyjsc ze spirali kredytowej windykacja twarda i miekka karty kredytowe najwazniejsze informacje konto bankowe kalkulatory kredytowe w internecie dlaczego tak wielu traci na forexie polepszenie swojej sytuacji finansowej kredyty dla otwierajacych firme szczegolne zalety kredytu hipotecznego co robi nierozwazny inwestor m 6 wybor platformy do inwestowania chcesz dostac szybko kredyt hipoteczny kredyty dla zadluzonych kredyty inwestycyjne dla firm finansowanie nowych projektow m 7 funkcja kontrolna budzetu funkcje polityczne budzetu funkcja ustrojowa budzetu pieniadze dla przedsiebiorcow prowadzenie wlasnej firmy m 19 m 16 m 17 m 18 meritum bankier m 2 meritum bankier m 3 meritum bankier m 4 meritum bankier m 5 meritum bankier m 20 popularny sektor e biznesu w internecie latwiej konkurencja w biznesie sklep z winami zatrudnianie osob niepelnosprawnych m 8 dotacje unijne sklep z zabawkami atmosfera w pracy zloto dla bogatych nepotyzm m 9 funkcje budzetu panstwa jakie funkcje budzetu funkcja fiskalna budzetu podzial dochodow budzetowych funkcje ekonomiczne budzetu korzystnie ulokowac gotowke biznes w sieci rynek pieniezny kredyty mieszkaniowe zdolnosc kredytowa m 15 m 14 szybki kredyt kupno samochodu kredyt hipoteczny szybka pozyczka bankowa pomoc proste rozwiazanie udany start kuszenie kredytem dochody budzetowe panstwa cecha planowosci budzetu meritum bankier m 6 meritum bankier m 7 meritum bankier m 19 meritum bankier m 16 meritum bankier m 17 meritum bankier m 18 nbp zakaz walka ludzi trockizm garnitur m 10 ryzyko wpisane w prowadzenie firmy inwestowanie w odpowiednich ludzi wcielenie oryginalnej reklamy biznes a reklama i internet motywowanie zalogi i pracownikow m 11 reklama dzwignia handlu zycie na kredyt karty kredytowe kredyt chwilowy korzystne ubezpieczenie samochodu m 13 ekonomista w przedsiebiorstwie marzenie przyszlosci rodzaje kredytow funkcja kredytu zadanie kredytu m 12 meritum bankier m 8 meritum bankier m 9 meritum bankier m 15 meritum bankier m 14 poszukiwanie wspolnika do biznesu osobowosc biznesmana lub bizneswoman nowa odslona biznesu inwestowanie w nauke o biznesie pomysly na kobiecy biznes biznes rodzinny i dziedzina dzialalnosci fundusze w chile podatek belki kredyty nieruchomosciowe inwestycja w nieruchomosc rozwiazanie sytuacji finansowej tanie prowadzenie firmy rozliczenia rachunkow dla firm polska ekonomia granica ekonomiczne budowanie domu wazna spoleczna odpowiedzialnosc biznesu pomoc doradcy biznesowego kryzys finansowy wiek a kredyt kredyt mieszkaniowy meritum bankier m 10 meritum bankier m 11 meritum bankier m 13 meritum bankier m 12